Amalie Tandrup er ansat som Kursus- og Marketingkoordinator og får en central rolle i udviklingen af vores kursusforretning og markedsføring målrettet industrikunder. Med erfaring fra både NTI og Invent bidrager Amalie med en stærk kursusforståelse, der vil kunne hjælpe virksomheder, der ønsker at styrke deres digitale modenhed med det rette kompetenceløft.
Jacob Dyg er ansat som PDM-konsulent med fokus på datastyring og optimering af digitale workflows i Inventor og Vault. Med en baggrund fra NTI og stærke kompetencer inden for Fusion og CAM er Jacob en værdifuld ressource for kunder, der ønsker at effektivisere deres processer – fra design til produktion.
Med Amalie og Jacob på holdet står Symetri endnu stærkere som samarbejdspartner for industri-virksomheder, der ønsker at udvikle deres digitale arbejdsgange og styrke deres konkurrenceevne.