Gå ikke glip af BIM Forum 2021

Sæt allerede nu et stort kryds i kalenderen den 28. september, hvor vi stiller skarpt på, hvorfor digitalisering er fundamentet for fremtidens byggeri.

Gå ikke glip af BIM Forum 2021

Hør bl.a. hvordan digitalisering kan skabe kvalitets- og produktivitetsforbedringer
og være en driver for et mere bæredygtigt byggeri.

Vi har inviteret et bredt udsnit af den danske byggebranche, der fortæller om deres erfaring med digitalisering og hvilke løsninger, der har hjulpet dem på vej….

BIM Forum 2021 afholdes i samarbejde med Ingeniørforeningen IDA.
Eventet er gratis, og du kan enten deltage fysisk eller online.

Nyheder

Symetri ekspanderer i Danmark

30 november 2023

Symetri har med virkning fra 1. december 2023 opkøbt Autodesk forhandler ITL (Inside the Lines) fra HLM Group med henblik på at styrke sin position på det danske marked.

Læs mere
Nyheder

Symetri gør det let for dig at designe og bygge bæredygtigt

11 oktober 2023

Det behøver ikke at være svært at opfylde nuværende og kommende klimalovgivning. Med One Click LCA, verdens førende software til livscyklusvurderinger (LCA), samt Naviate Zero, Symetris bæredygtigheds-plugin til analyse af materialevalg, er du godt på vej.

Læs mere