Mød vores nye konsulenter
Symetri udvider sin service forretning i Danmark og har derfor ansat to nye konsulenter pr. 1. august.
Dogan Can Karadas og Nikolaj Carrillo Kristensen, som de to konsulenter hedder er begge ansat som Solutions Architects.
Dogan er uddannet bygningskonstruktør og har senest arbejdet som systemkonsulent hos NTI, hvor han bl.a. har erfaring med ACC, Autodesk Platform Services (APS) samt optimering og automatisering af arbejdsprocesser i Revit.
Nikolaj har en kandidatgrad i arkitektur og design fra Aalborg Universitet.
Han har tidligere været ansat hos Invent og NTI, hvor han har været ansvarlig for flere større projekter med fokus på automatisering og optimering af tegneprocesser og databehandling.
Med deres store ekspertise og erfaring skal Dogan og Nikolaj hjælpe Symetris kunder med at optimere og vækste deres forretning ved at arbejde smartere og mere bæredygtigt.
Driftsforstyrrelser hos Autodesk og andre tjenester
Autodesk oplever i øjeblikket nedbrud og ustabil drift. Årsagen skyldes formentlig problemer hos Amazon Web Services (AWS) – den cloud-platform, som mange virksomheder, herunder Autodesk, benytter til deres løsninger.
Symetri udvider industri-afdelingen med ny PDM-profil
Vi er glade for at kunne byde Nicolaj Broe velkommen som ny PDM Consultant pr. 1. oktober i vores industri-afdeling i Aarhus.
Symetri åbner dedikeret industri-afdeling i Danmark
Vi har gået og holdt på en lille hemmelighed. Men nu kan vi endelig løfte sløret: Symetri etablerer en dedikeret industriafdeling i Danmark – med base fra vores nye kontor i Aarhus