Symetri udvider industri-afdelingen med ny PDM-profil
Vi er glade for at kunne byde Nicolaj Broe velkommen som ny PDM Consultant pr. 1. oktober i vores industri-afdeling i Aarhus.
Autodesk oplever i øjeblikket nedbrud og ustabil drift.
Årsagen skyldes formentlig problemer hos Amazon Web Services (AWS) – den cloud-platform, som mange virksomheder, herunder Autodesk, benytter til deres løsninger.
AWS har bekræftet, at der i øjeblikket er øgede fejlrater og forsinkelser i regionen US-EAST-1, som påvirker en række af deres systemer. Det betyder, at flere cloud-baserede tjenester verden over kan være midlertidigt utilgængelige.
Amazon arbejder på at løse problemet, og vi forventer, at driften gradvist normaliseres, når fejlen er udbedret.
Du kan følge en status på drifts-problemerne i forhold til Autodesk løsninger her.
Autodesk Health Dashboard Status
Vi er glade for at kunne byde Nicolaj Broe velkommen som ny PDM Consultant pr. 1. oktober i vores industri-afdeling i Aarhus.
Vi har gået og holdt på en lille hemmelighed. Men nu kan vi endelig løfte sløret: Symetri etablerer en dedikeret industriafdeling i Danmark – med base fra vores nye kontor i Aarhus
Tag godt imod Frederik Storm Kornerup, der er startet som Solutions Architect hos Symetri i Aarhus. Her skal han være med til at udvikle og styrke vores løsninger og rådgivning inden for byggeri og arkitektur.